HINDUSKI MASAŻ GŁOWY

SHIROABHYANGA TO MASAŻ GŁOWY z użyciem ciepłych olejów!!! – działanie: rozluźnia mięśnie czaszki, łagodzi napięcia nagromadzone w ramionach, szyi i głowie. Dodatkowo wzmacnia skórę głowy, wzmacnia mieszki włosowe i aktywuje wzrost nowych włosów (hair baby). Ponadto aktywuje proces dotleniania mózgu, hamuje wypadanie włosów, łagodzi bóle głowy i migreny, oraz szum w uszach, pomaga w walce z bezsennością.
W tradycji ajurwedyjskiej masaż głowy jest wstępem do innych zabiegów i masaży, wskazany dla wszystkich!!!, gdyż ma dobroczynnie działanie. Poza oddziaływaniem zdrowotnym poprzez masaż na skórę głowy, naturalne oleje działają stabilizująco na pH skóry, niwelują odczyny alergiczne. Mają również dobroczynne działanie na same włosy o czym świadczy niezwykła uroda i gęstość włosów hinduskich kobiet. 
Masaż – dotyk ma dobroczynne i uzdrawiające działanie.
Potrzebują go wszyscy od noworodka po osoby w podeszłym wieku.
Choć w naszej tradycji kultura masażu jest cały czas młoda, to z każdym rokiem zwiększa się rzesza jej zwolenników. Uciekając przed stresem, zgiełkiem i wiecznym spięciem mięśni, warto potraktować masaż jako prezent dla swojego ciała i umysłu. 
Masaż wykonywany w pozycji siedzącej trwa ok 30 minut.