ORTODONCJA

W Wojtanowska Dental Clinic oferujemy nowoczesne i kompleksowe leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych.
 
Leczenie ortodontyczne może odbywać się dwiema metodami:
 
Jedna z nich to metoda polegająca na zastosowaniu aparatów ruchomych lub stałych. Przy aparatach stałych założeniu zamków, które są nakładane na zęby. Do wyboru również posiadamy zamki porcelanowe, bardziej dyskretne i nie rzucające się w oczy. Leczenie to wymaga comiesiącznych wizyt kontrolnych, które polegają na zmianie regulacji aparatu i kontroli procesu leczenia.
 
Kolejną metodą są dopasowane indywidualnie do Pacjenta przezroczyste nakładki Invisalign. Ta zaawansowana metoda jest najnowocześniejszą oraz najdyskretniejszą opcją, ponieważ nakładki są praktycznie niezauważalne, co pozwala rozmawiać i śmiać się bez obaw… 
 
Przed założeniem nakładek lekarz wykonuje u Pacjenta cyfrowy skan uzębienia, który wykonywany jest skanerem wewnątrzustnym i nie powoduje uczucia dyskomfortu jak w przypadku tradycyjnych wycisków.
Po zakwalifikowaniu się Pacjenta na leczenie, przygotowywane są indywidualnie nakładki na cały okres leczenia, które są wymieniane średnio co dwa tygodnie. Leczenie nakładkowe nie wymaga częstych wizyt kontrolnych, jedynie tych w celu monitorowania proces leczenia. Na koniec wymagane jest stosowanie aparatu retencyjnego utrzymującego zęby w ich nowej, idealnej pozycji.

Profesjonalna opieka medyczna - sukcesem leczenia.